Pohár Karola Poláka

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt FACEBOOK GROUP

Súťaž Pohár Karola Poláka organizuje občianske združenie Múdry pes v spolupráci s garantmi projektu Slovenským futbalový zväzom a Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny. Takmer 500 detí z vyše 50 detských domovov vo veku 14-18 rokov – reprezentácie jednotlivých krajov, súťažia o šancu zahrať si finálový turnaj na Štrbe a získať tak putovný pohár a veľa krásnych a hodnotných cien.

Futbalovú súťaž detských domovov ocenil 28. februára aj Minister práce, sociálnych vecí a rodiny a medzi 25 vyznamenanými bol aj múdry pes, o.z. a jeho projekt, ktorý pomáha deťom z detských domovov lepšie sa pripraviť na reálny život. Generálnym partnerom súťaže v roku 2018 bola spoločnosť Nestlé a hlavným partnerom Nadácia EPH. Reklamný partnerom bola spoločnosť Burel a do projektu sa rôznou formou zapojili aj spoločnosti adidas, dm drogerie markt, coty, lucka, auto-impex, metro, tissot, allen&overy, camfil a excellent partners. Mediálnu podporu poskytol zoznam.sk, tasr a rtvs. Tento rok bol partnerom projektu aj klub fair play SOV. Začali sme tento rok krásnym ocenením od Slovenského futbalového zväzu. Projekt Pohár Karola Poláka slávnostne vyhlásili ako najlepší sociálny projekt roku 2017.

 

 

Pozrite si na videu 38. minútu

https://www.youtube.com/watch?v=fa7qDRLlj9o&feature=youtu.be

Generálnym partnerom Pohára Karola Poláka 2018 sa stala spoločnosť Nestlé.

http://www.teraz.sk/magazin/pohar-karola-polaka/313201-clanok.html

Novým prvkom tohtoročnej súťaže bola organizácia Festivalov futbalu v Šali a v Liptovskom Mikuláši, kde deti absolvovali regulárny tréning s profesionálmi a bol to vlastne prológ k celej súťaži.

http://www.rtvkrea.sk/futbal-to-je-hra

čas 22:30 http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/12996/154726#1328

http://www.futbalsfz.sk/festivaly-futbalu-deti-z-detskych-domovov-v-sali-a-liptovskom-mikulasi

http://slovensko.rtvs.sk/clanky/sport/162798/pohar-karola-polaka?__hsfp=13144627ord%3Ddt

Tento rok sa stala mediálnym partnerom aj rtvs a nahrali sme reklamný spot a reklamné rozhovory.

Hlavné správy STV góly, body, sekundy čas 8:40 http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/12958/159812#520

Semifinálové turnaje sa odohrali na NTC Poprad a NTC Senec. Do finálového turnaja na Štrbe postúpili štyri kraje – Bratislavský, Trnavský, Prešovský a Košický. Finále sa uskutočnilo 18-20. júna. Informácie a výsledky vyšli aj na týchto weboch:

http://www.topky.sk/cl/1000991/1714511/Dosiahne-Trnava-double

http://sportky.zoznam.sk/c/178777/zacali-majstrovstva-slovenska-detskych-domovov-vo-futbale

https://sportky.zoznam.sk/c/178921/trnavsky-kraj-obhajil-titul

http://www.teraz.sk/magazin/trnavsky-kraj-obhajil-titul/332406-clanok.html

http://www.futbalsfz.sk/grassroots-pohar-karola-polaka-2018

http://www.strba.sk/kultura/pohar-karola-polaka-2018/

https://www.dajmespolugol.sk/trnavsky-kraj-vitazom-pohara-karola-polaka-2018

https://www.bratislavskenoviny.sk/zivot-v-meste/48699-deti-z-detskych-domovov-budu-hrat-futbalovu-sutaz-o-pohar-karola-polaka

http://dedtrnava.eu/index.php/8-novinky/102-pohar-karola-polaka-2018

https://www.rtvs.org/aktualne-oznamy-tlacove-spravy-pr/167619_rtvs-podporila-futbalove-talenty-z-detskych-domovov

 

 

 

 

Bol som ešte veľmi malý chlapec, keď sme sa stali v roku 1976 majstri Európy vo futbale. Nezabudnuteľný zážitok z finále, v ktorom sme porazili absolútnych favoritov turnaja Nemecko až na pokutové kopy. Tento zápas by niky nebol taký úžasný, keby ho nekomentoval on – Karol Polák. Jeho zamatový hlas nás všetkých na dlhé roky ako magnet ťahal na priame športové prenosy.
Osobne sme sa s Karolom stretli až oveľa neskôr, keď nám pomáhal s organizáciou malých futbalových turnajov. Jeho profesionálny prístup bol pre mňa inšpiratívny. Za niekoľko minút vedel poskytnúť akúkoľvek informáciu z histórie futbalu. Ako to vedel tak presne a rýchlo bez využitia internetu som nevedel nikdy pochopiť.

Karol Polák, popri svojej profesionálnej práci, založil pred štrnástimi rokmi jednu krásnu tradíciu – futbalovú súťaž detí z detských domovov. Reprezentácie jednotlivých krajov bojujú na zelených trávnikoch o možnosť zahrať si finálový turnaj na Štrbe. Štyri najlepšie tímy prežijú svoj malý detský šampionát, kde im občania tejto nádhernej podtatranskej obce, na čele so starostom obce pánom Michalom Sýkorom, vytvoria priateľské rodinné prostredie. Tento projekt sme neskôr spolu rozvinuli a zapojili sme do jeho organizácie nie len Slovenský futbalový zväz a Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny, ale aj množstvo súkromných spoločností, ktoré finančne alebo darčekmi každoročne zvyšujú jeho úroveň. Profesionálne pripravená súťaž už presiahla hranice Slovenska a jej priebeh sledujú v rámci projektov Grassroots aj ľudia z európskej futbalovej asociácie UEFA.

Názov sa časom menil. Najprv to bol Terno cup, potom Fortuna cup či Appelia cup. Tento rok sme sa rozhodli tieto Majstrovstvá Slovenska detských domovov vo futbale venovať jeho zakladateľovi a preto už dnes je cieľom týchto detí získať Pohár Karola Poláka. 

Aj keď už Karol nie je medzi nami, snažíme sa pokračovať v jeho myšlienke a formovať tieto deti, ktoré sú v kritickom veku a v kritickej situácii tak, aby sa naučili víťaziť ale aj prehrávať. Aby bojovali nie len za seba, ale aj za svoj tím, za svoj detský domov či kraj. Ďakujeme všetkým ľuďom a spoločnostiam, ktoré nám tento náš cieľ a ich malý detský sen pomáhajú naplniť.