Pohár Karola Poláka 2024

Semifinálové turnaje

14.5. – NTC Poprad

22.5. – NTC Senec


Finálový turnaj

24. a 25. jún Spišská Nová Ves

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt FACEBOOK GROUP

Futbalovú súťaž detí z centier pre deti a rodiny Pohár Karola Poláka organizuje občianske združenie Múdry pes v spolupráci s garantmi projektu Slovenským futbalový zväzom a Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny. Takmer 500 detí z vyše 52 detských domovov vo veku 12-19 rokov – reprezentácie jednotlivých krajov, súťažia o šancu zahrať si finálový turnaj  a získať tak putovný pohár a veľa krásnych a hodnotných cien.

Futbalovú súťaž detských domovov ocenil  aj Minister práce, sociálnych vecí a rodiny a medzi 25 vyznamenanými bol aj múdry pes, o.z. a jeho projekt, ktorý pomáha deťom z detských domovov lepšie sa pripraviť na reálny život.

Projekt Pohár Karola Poláka v roku 2018 Slovenský futbalový zväz slávnostne vyhlásil ako najlepší sociálny projekt roku 2017.

Pozrite si na videu 38. minútu

https://www.youtube.com/watch?v=fa7qDRLlj9o&feature=youtu.be

http://www.teraz.sk/magazin/pohar-karola-polaka/313201-clanok.html

http://www.rtvkrea.sk/futbal-to-je-hra

čas 22:30 http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/12996/154726#1328

http://www.futbalsfz.sk/festivaly-futbalu-deti-z-detskych-domovov-v-sali-a-liptovskom-mikulasi

http://slovensko.rtvs.sk/clanky/sport/162798/pohar-karola-polaka?__hsfp=13144627ord%3Ddt

Hlavné správy STV góly, body, sekundy čas 8:40 http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/12958/159812#520

http://www.topky.sk/cl/1000991/1714511/Dosiahne-Trnava-double

http://sportky.zoznam.sk/c/178777/zacali-majstrovstva-slovenska-detskych-domovov-vo-futbale

https://sportky.zoznam.sk/c/178921/trnavsky-kraj-obhajil-titul

http://www.teraz.sk/magazin/trnavsky-kraj-obhajil-titul/332406-clanok.html

http://www.futbalsfz.sk/grassroots-pohar-karola-polaka-2018

http://www.strba.sk/kultura/pohar-karola-polaka-2018/

https://www.dajmespolugol.sk/trnavsky-kraj-vitazom-pohara-karola-polaka-2018

https://www.bratislavskenoviny.sk/zivot-v-meste/48699-deti-z-detskych-domovov-budu-hrat-futbalovu-sutaz-o-pohar-karola-polaka

http://dedtrnava.eu/index.php/8-novinky/102-pohar-karola-polaka-2018

https://www.rtvs.org/aktualne-oznamy-tlacove-spravy-pr/167619_rtvs-podporila-futbalove-talenty-z-detskych-domovov

Bol som ešte veľmi malý chlapec, keď sme sa stali v roku 1976 majstri Európy vo futbale. Nezabudnuteľný zážitok z finále, v ktorom sme porazili absolútnych favoritov turnaja Nemecko až na pokutové kopy. Tento zápas by niky nebol taký úžasný, keby ho nekomentoval on – Karol Polák. Jeho zamatový hlas nás všetkých na dlhé roky ako magnet ťahal na priame športové prenosy.
Osobne sme sa s Karolom stretli až oveľa neskôr, keď nám pomáhal s organizáciou malých futbalových turnajov. Jeho profesionálny prístup bol pre mňa inšpiratívny. Za niekoľko minút vedel poskytnúť akúkoľvek informáciu z histórie futbalu. Ako to vedel tak presne a rýchlo bez využitia internetu som nevedel nikdy pochopiť.

Karol Polák, popri svojej profesionálnej práci, založil pred štrnástimi rokmi jednu krásnu tradíciu – futbalovú súťaž detí z detských domovov. Reprezentácie jednotlivých krajov bojujú na zelených trávnikoch o možnosť zahrať si finálový turnaj na Štrbe. Štyri najlepšie tímy prežijú svoj malý detský šampionát, kde im občania tejto nádhernej podtatranskej obce, na čele so starostom obce pánom Michalom Sýkorom, vytvoria priateľské rodinné prostredie. Tento projekt sme neskôr spolu rozvinuli a zapojili sme do jeho organizácie nie len Slovenský futbalový zväz a Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny, ale aj množstvo súkromných spoločností, ktoré finančne alebo darčekmi každoročne zvyšujú jeho úroveň. Profesionálne pripravená súťaž už presiahla hranice Slovenska a jej priebeh sledujú v rámci projektov Grassroots aj ľudia z európskej futbalovej asociácie UEFA.

Názov sa časom menil. Najprv to bol Terno cup, potom Fortuna cup či Appelia cup. Tento rok sme sa rozhodli tieto Majstrovstvá Slovenska detských domovov vo futbale venovať jeho zakladateľovi a preto už dnes je cieľom týchto detí získať Pohár Karola Poláka. 

Aj keď už Karol nie je medzi nami, snažíme sa pokračovať v jeho myšlienke a formovať tieto deti, ktoré sú v kritickom veku a v kritickej situácii tak, aby sa naučili víťaziť ale aj prehrávať. Aby bojovali nie len za seba, ale aj za svoj tím, za svoj detský domov či kraj. Ďakujeme všetkým ľuďom a spoločnostiam, ktoré nám tento náš cieľ a ich malý detský sen pomáhajú naplniť.